Zgubna nieostrożność na drodze – groźny wypadek przy zjeździe z autostrady A1

Zgubna nieostrożność na drodze – groźny wypadek przy zjeździe z autostrady A1

Na drodze krajowej numer 62, znajdującej się na terenie powiatu włocławskiego, doszło do poważnego incydentu. Konkretnie, miejsce zdarzenia to zjazd z autostrady A1. Przyczyną było niedopełnienie obowiązku ustąpienia pierwszeństwa przez ciężarówkę marki Scania pojazdowi Audi. Niestety, skutkiem tej sytuacji była konieczność hospitalizacji jednej osoby.

Sytuację tę zgłoszono służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo na drogach dnia 12 marca 2024 roku, we wtorek, tuż przed godziną ósmą rano. Wpadka miała miejsce na zjeździe z autostrady A1, w gminie Brześć Kujawski.

Na podstawie wstępnych raportów policyjnych, dowiadujemy się, że kierowca ciężarówki Scania, który miał 54 lata, opuszczając węzeł autostradowy, nie zachował wystarczającej ostrożności. W rezultacie, nie ustąpił pierwszeństwa audi, które poruszało się drogą krajową DK 62 w stronę Włocławka. Uderzenie było tak silne, że konieczne było przewiezienie kierowcy Audi do szpitala. Tam spędził ponad tydzień, lecząc odniesione obrażenia.

Nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku, zaznaczyła, że obaj uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Aktualnie trwają dalsze prace nad ustaleniem szczegółowych okoliczności całego incydentu. To dramatyczne zdarzenie jest dla nas wszystkich przestrogą, jak ważna jest ostrożność na drodze, szczególnie podczas zjazdu z autostrady i w rejonach węzłów autostradowych.