Zasady depilacji laserowej latem

Zasady depilacji laserowej latem

Zasady depilacji laserowej latem mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa przeprowadzanych zabiegów, a także bezpośrednio wpływają na efektywność tego rodzaju terapii. O czym więc należy pamiętać decydując się na depilację laserową latem? Oto wskazówki.

Gładka i zadbana skóra to cel, do którego dąży każda kobieta. Efekt ten szczególnie porządny jest wiosną oraz latem, kiedy częściej eksponujemy ciało. Regularne stosowanie maszynki, depilatora czy kremu do depilacji znacznie utrudnia życie. Rozwiązaniem na tego rodzaju niedogodności jest m.in. depilacja laserowa.

Depilacja laserowa

Depilacja laserem Mediostar Next Pro stanowi obecnie najskuteczniejszą metodę usuwania zbędnego owłosienia w dziedzinie kosmetologii. Zabiegi tego rodzaju niosą za sobą wiele korzyści, do których należy gładka, zdrowo wyglądająca skóra, wysoki komfort dnia codziennego, brak problemów skórnych tj. wrastanie włosków, podrażnienia czy zapalenie mieszków włosowych. Korzystanie z tego rodzaju zabiegów dodaje również pewności siebie, a także zapewnia spontaniczność w podejmowaniu decyzji w kwestii m.in. uprawiania sportu (wyjście na basen), ekspozycji ciała (wakacje, wyjście na plażę), ubranie ulubionej sukienki czy spódnicy.

Decydując się na tego rodzaju zabieg, należy wziąć pod uwagę fakt, że skuteczność terapii zależy od wielu czynników. Jednak im większa wiedza oraz doświadczenie kosmetologa tym większa możliwość kontroli poszczególnych zmiennych występujących podczas depilacji laserowej.

Depilacja laserowa a opalanie skóry

Mimo, że depilacja laserowa głównie zalecana jest porą jesienno-zimową to nie jest zabroniona okresem wiosenno-letnim. Wykonywać ją można przez cały rok, jednak w miesiącach słonecznych warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wśród nich wyróżnia się:

  • unikanie ekspozycji skóry na działanie słońca w pierwszych dniach po zabiegu;

  • stosowanie kremu/balsamu z filtrem 30/50 SPF podczas wykonywania serii zabiegów;

  • unikanie depilacji laserowej tuż po opalaniu skóry, szczególnie kiedy jest mocno zaczerwieniona.

Nie zastosowanie się do zaleceń skutkować może poważnymi konsekwencjami w postaci poparzeń, a także ryzykiem wystąpienia przebarwień skóry.

Depilacja laserowa a opalona skóra

Świeżo opalona skóra jest wrażliwa, w związku z tym nie zaleca się korzystania w sposób natychmiastowy z depilacji laserowej Warszawa. Istotne jest wykonanie kilkudniowej przerwy, aby naskórek mógł zregenerować się po działaniu słońca. Po upływie odpowiedniej ilości czasu parametry zabiegu można dostosować do kondycji i koloru skóry. Laser Mediostar Next Pro daje możliwość indywidualnego doboru wartości zabiegu do potrzeb każdego klienta, przez co zabiegi wykonywane latem nie stanowią żadnych utrudnień bądź ograniczeń.

Podsumowanie

Depilacja laserowa latem to zabieg wykonywany równie chętnie co zimą. Oznacza to, że słońce nie stanowi żadnych przeszkód do podjęcia tego rodzaju terapii. Zabiegi trwałego usuwania owłosienia, do których należy depilacja laserowa Wrocław wiąże się jednak z zastosowaniem kilku ważnych zasad. Ich przestrzeganie nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo wykonywania zabiegów, ale również daje możliwość podjęcia decyzji dotyczących usuwania owłosienia przez cały rok.