Wypadek w Radziejowie: Nietrzeźwy kierowca BMW zapoczątkował zderzenie czterech aut

Wypadek w Radziejowie: Nietrzeźwy kierowca BMW zapoczątkował zderzenie czterech aut

W mieście Radziejów doszło do poważnego wypadku drogowego, w którym uczestniczyły aż cztery samochody. Wszystko rozpoczęło się, gdy nietrzeźwy kierowca BMW nie zdołał zahamować swojego pojazdu, uderzając tym samym w auto poruszające się przed nim. Sytuacja ta przyczyniła się do serii kolejnych zderzeń.

Zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 266 w sobotnie popołudnie, 1 czerwca 20224, po godzinie 13. Według ustaleń policji, trzy samochody – Fiat, Citroen i Porsche – zatrzymały się za pojazdem skręcającym w lewo na prywatną posesję. Niestety, prowadzący BMW nie zdążył wyhamować i zderzył się z tyłem Fiata. Siła uderzenia była na tyle duża, że Fiat został wrzucony na Citroena, a ten z kolei na Porsche. Wszystkim uczestnikom tego niefortunnego zdarzenia udało się uniknąć poważniejszych obrażeń – informuje Marcin Krasucki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

Dodatkowo, śledztwo wykazało, że 29-letni kierowca sprawca tej kolizji, był pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał prawie 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Wskutek tego incydentu, mężczyzna na miejscu stracił prawo jazdy.