Wypadek na DK62 w Samczycach. Zginęła jedna osoba

Wypadek na DK62 w Samczycach. Zginęła jedna osoba

W ubiegły poniedziałek na drodze krajowej nr 62 w Samczycach w gminie Osięciny doszło do śmiertelnego wypadku, w wyniku którego zginęła jedna osoba. 73-letni kierowca osobówki zderzył się czołowo z ciężarówką, ponosząc śmierć na miejscu. Szczegóły wypadku badają funkcjonariusze z Radziejowa.  

Do tragedii doszło 22 listopada na DK62 w miejscowości Samczyce w powiecie radziejowskim (woj. kujawsko-pomorskim). Około godziny 16:30 samochód osobowy marki tata wjechał na czołowe zderzenie z pojazdem ciężarowym marki scania. Za kierownicą tata siedział 73-letni mieszkaniec Włocławka, który zmierzał w stronę Brześcia Kujawskiego.

Wjechał na czołowe, zginął na miejscu

W pewnym momencie senior stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, wjeżdżając na jadącą z naprzeciwka ciężarówkę. Na skutek wypadku 73-latek poniósł śmierć na miejscu. 30-letni kierowca ciężarówki nie doznał żadnych obrażeń. Obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Na miejsce wezwano policjantów z Radziejowa, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Po przyjeździe medycy stwierdzili, że 73-letni kierowca tata zginął na miejscu z powodu odniesionych obrażeń. Sprawę badają biegli i policjanci z Radziejowa. Nad przebiegiem dochodzenia czuwa Prokuratura Rejonowa w Radziejowie.