Uczniowie z SP 1 nagrodzeni. Otrzymali stypendium „Prymus Pomorza i Kujaw”!

Uczniowie z SP 1 nagrodzeni. Otrzymali stypendium „Prymus Pomorza i Kujaw”!

Dobre wyniki w nauce zwykle bywają przepustką do lepszego życia. Dobrze o tym wiedzą uczniowie szkoły podstawowej nr 1 imienia Władysława Łokietka Brześciu, którzy starali się o uzyskanie stypendium Marszałka Województwa. W efekcie aż trzech uczniów otrzymało stypendia „Prymus Pomorza i Kujaw”, a także „Humaniści na start”.

Już na początku warto podkreślić, że wsparcie finansowe formie stypendium mogli otrzymać uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre oceny i osiągnęli wielkie sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Beneficjentami stypendium były więc osoby które wykazały się nie tylko ogromnymi uzdolnieniami, ale i wytrwałością w ciężkiej pracy.

Stypendium marszałka województwa „Prymus Pomorza i Kujaw” otrzymali Jędrzej Sawicki z klasy ósmej B I Paulina Trawińska z klasy ósmej C. Osobne stypendium pn. „Humaniści na start” otrzymała również Gabriela Rutkowska uczennica klasy ósmej A.

Wyróżniona młodzież może liczyć nie tylko na wsparcie finansowe, ale również na bilet wstępu do wybranej przez siebie szkoły średniej w regionie.