Stary Brześć zaprasza na Dożynki Gminno-Parafialne

Stary Brześć zaprasza na Dożynki Gminno-Parafialne

Już 28 sierpnia w sobotę odbędą się Dożynki Gminno – Parafialne, w których będzie można uczestniczyć na stadionie przy Zespole Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego. Na gości czeka mnóstwo atrakcji, w tym koncerty na żywo i staropolskie obrzędy dożynkowe.

Impreza startuje o godzinie 15:00, a rozpoczyna ją msza święta, która również będzie odprawiana przy Zespole Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Po zakończeniu mszy wyruszy korowód dożynkowy, na czele którego będzie można zobaczyć Młodzieżową Orkiestrę Dętą Brestivia.

Na dożynkach dostępne będą różne stoiska kulinarne, gdzie bawiący się goście będą mogli zasmakować tradycyjnej polskiej kuchni serwowanej przez sołectwa z gminy Brześć. Atrakcje czekają również dla najmłodszych fanów dożynek. Z racji czego wszystkie dzieci będą mogły oddawać się różnym grom i zabawom, które będą trwać od godz. 16:00 do 20:00.

Natomiast o godz. 16:30 nastąpi przywitanie Święta Plonów, a więc uroczyste powitanie korowodu dożynkowego, tradycyjne dzielenie się chlebem, a także składanie wieńców dożynkowych. Gościom będzie przygrywać muzyka folkowa i pieśni ludowe, zachęcając do wspólnej zabawy wszystkich uczestników dożynek.

Koncerty na żywo rozpoczną się o godz. 17:30, gdzie jako pierwsze na scenie pojawią się zespoły „Dzieci Kujaw” i „Spod Strzechy”. Niecałą godzinę później na deski dożynkowej sceny wejdzie zespół Oreada, a po nim pojawi się gwiazda wieczoru „Future Folk”. Jednakże koniec koncertów wcale nie oznacza końca imprezy. O godz. 21:30 rozpocznie się huczna dyskoteka, na której zagra Alvee Music Deejay. Skoczna muzyka taneczna będzie zabawiać gości aż do północy.

Organizatorami Dożynek Gminno – Parafialnych 2021 są Gmina Brześć Kujawski, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu, Parafia św. Stanisława w Brześciu Kujawskim oraz Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło”. Dożynki sponsorowane są przez Smart-Eco i KDBS Bank.