Remont posterunku policji w Brześciu Kujawskim. Znaleziono ludzkie szczątki

Remont posterunku policji w Brześciu Kujawskim. Znaleziono ludzkie szczątki

W Brześciu Kujawskim, gdzie trwają prace remontowe posterunku policji, pracownicy budowlani dokonali makabrycznego odkrycia. Podczas wykonywania prac ziemnych na powierzchnię wyłoniły się ludzkie kości. Szczątki zostały odpowiednio zabezpieczone i przewiezione do prosektorium w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Do niecodziennego odkrycia doszło 10 listopada br. na placu remontowym posterunku policji w Brześciu Kujawskim. Około godziny 13:00, w trakcie prowadzenia prac ziemnych, jeden z pracowników zauważył, że z ziemi wystają ludzkie szczątki. Powiadomił o znalezisku kierownika budowy, który zawiadomił funkcjonariuszy policji.

Biegli przetransportowali ludzkie kości do prosektorium

Jak informuje rzecznik prasowy z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku Tomasz Tomaszewski, na miejsce zdarzenia przybyli policjanci i prokurator, a także biegli, którzy odpowiednio zabezpieczyli znalezione kości. Ludzkie szczątki przewieziono do prosektorium, gdzie zostaną poddane dalszym badaniom. Jak na tę chwilę nie ma jeszcze żadnych konkretnych informacji na temat znaleziska.

Prace remontowe nad nowym komisariatem policji w Brześciu Kujawskim trwają już od marca 2021 r. Ukończenie posterunku i oddanie go do użytku planowane jest pod koniec grudnia 2021 r. Na czas remontu funkcjonariusze policji z Brześcia Kujawskiego zostali przeniesieni na Komendę Miejską Policji we Włocławku przy ulicy Okrężnej 25.