Ciągnik z przyczepami wjechał do rowu

Ciągnik z przyczepami wjechał do rowu

Trzydziestego października doszło do niecodziennej kolizji z udziałem ciągnika. Ciągnik wraz z przyczepami, pod koniec października wjechał do rowu. Kolizja miała miejsce w Brześciu Kujawskim. Winny był kierowca samochodu osobowego, który nieprawidłowo próbował wyprzedzić ciągnik.

Fatalne wyprzedzenie

Był piątek, godzina siedemnasta, gdy Policjanci dostali zgłoszenie o wypadku w Jądrowicach. Jak udało się ustalić pięćdziesięciojednoletni kierowca skody, próbował wyprzedzić jadący przed nim ciągnik. Niestety, manewr wykonał nieprawidłowo, wskutek czego doszło do kolizji ze wspomnianym ciągnikiem. Pojazd wjechał do rowu, wraz z przyczepami. Kierowca skody ukarany został mandatem karnym. Co ważne wszyscy uczestnicy ruchu nie byli pod wpływem alkoholu.

Z roku na rok przybywa wypadków z udziałem pojazdów rolniczych

Szacuje się, że rocznie około 200 wypadków to wypadki z udziałem ciągników rolniczych. Liczba ta systematycznie rośnie od trzech lat. Liczba poważnych kolizji, w których często możemy się spotkać z ofiarami, średnio rośnie o sto takich przypadków rocznie. Powodami są najczęściej niewłaściwe zachowanie ze strony kierujących ciągnikami lub wjeżdżanie na drogi szybkiego ruchu, gdzie pojazd tego typu nie jest przystosowany do takich dróg. Bywa jednak, że winę ponoszą inni uczestnicy ruchu, chcąc szybko i brawurowo wyprzedzić wolno jeżdżący pojazd.