Przebudowa drogi ul. Zaułek-ul. Nowa!

Przebudowa drogi ul. Zaułek-ul. Nowa!

Rozpoczęły się kolejne działania mające na celu poprawę gminnej infrastruktury. Postępowanie w ramach zamówienia publicznego, które dotyczy przebudowy drogi z ulicy Zaułek do ulicy Nowej, już ruszyły. Zadanie inwestycyjne będzie realizowane w ramach programu „Przebudowa dróg na terenie gminy Brześć Kujawski IV Etap – Budowa ciągu komunikacyjnego ul. Zaułek – ul. Nowa w Brześciu Kujawskim o dł. ok. 200 m”

Droga i dużo więcej

W ramach inwestycji zostanie wyremontowana droga na ulicy Zaułek wraz z przebudową kanalizacji deszczowej. Zostanie przebudowany cały ciąg komunikacyjny między ulicą Zaułek a ulicą Nową o długości 200 metrów. Na ulicy Zaułek zostaną również przebudowane w całości wpusty kanalizacji deszczowej. W okolicach działek numer 244 oraz 243 zostanie wymieniona nawierzchnia i wykonany zostanie chodnik z kostki betonowej grubości 8 centymetrów. Wszystko zostanie wykończone betonowym krawężnikiem. Zostaną również ustawione słupki, a przy niektórych działkach konieczne będzie przestawienie ogrodzenia. Planuje się zakończenie prac w połowie grudnia.

Inwestycje drogowe w Brześciu

Obecnie Brześć i okolice są wielkim placem budowy. Wiele dróg jest przebudowywana oraz modernizowana. Wszystko dzięki środkom publicznym i europejskim, które pozwalają na rewitalizację infrastruktury. Wszelkie działania mają na celu polepszenie jakości życia mieszkańców, zapewnienie bezpieczeństwa oraz poprawę wizualną obszarów mieszkalnych.