Planowany protest rolników we Włocławku i powiecie włocławskim: szczegóły najbliższej akcji

Planowany protest rolników we Włocławku i powiecie włocławskim: szczegóły najbliższej akcji

Rolnicy z Włocławka i powiatu włocławskiego planują przeprowadzić kolejną demonstrację. Szczegóły dotyczące najbliższego protestu zostały już podane do publicznej wiadomości.

Pierwszy protest, który odbył się w piątek 9 lutego 2024, zgromadził rolników z całego kraju, którzy byli przeciwni Europejskiemu Zielonemu Ładowi. Na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego, pomiędzy godziną 10:00 a 16:00, rolnicy zorganizowali konwoje ciągników. Te demonstracyjne przejazdy spowodowały znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w samym Włocławku oraz na trasach Drogi Krajowej nr 62 (Włocławek – Brześć Kujawski) i DK 91 (Włocławek – Kowal).

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rolników na platformach społecznościowych, kolejny protest jest planowany na 20 lutego. Po spotkaniu organizatorów dowiedzieliśmy się o wstępnej agendzie tego dnia. Demonstracja rozpocznie się przed godziną 8:00 na placu obok Centrum Kultury i Historii Wahadło w Brześciu Kujawskim. Potem rolnicy udadzą się do Pikutkowa, gdzie mają zamiar uniemożliwić wjazd i wyjazd z autostrady A1 aż do godziny 13:00. Po tym etapie protestujący przemieszczą się do Włocławka.