Nowy obwód wyborczy dla mieszkańców ulicy Celulozowej we Włocławku

Nowy obwód wyborczy dla mieszkańców ulicy Celulozowej we Włocławku

Zgodnie z najnowszymi informacjami z Ratusza, najbliższe wybory samorządowe przyniosą zmiany dla mieszkańców osiedla na ulicy Celulozowej we Włocławku. Dla tych osób zostanie utworzony dedykowany obwód głosowania, z jego własną komisją wyborczą.

Podczas poprzednich wyborów parlamentarnych, wielu włocławian musiało mierzyć się z długim oczekiwaniem w kolejkach przed lokalnymi komisjami wyborczymi. Szczególnie dotkliwa sytuacja miała miejsce w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 17, zlokalizowanej w Szkole Podstawowej nr 2. Czas oczekiwania na możliwość oddania głosu wynosił tam nawet godzinę. Wynikało to m.in. z faktu, że pod jurysdykcję tej komisji podlegały ulice Celulozowa i Zagajewskiego, które w ostatnim czasie znacznie się rozrosły.

Nadchodzący luty przyniesie kolejne zmiany demograficzne dla tych okolic, kiedy to nowi najemcy zamieszkają dwa nowo powstałe bloki miejskie przy ulicy Celulozowej.

Aby sprostać rosnącym potrzebom mieszkańców, Ratusz zdecydował o utworzeniu nowego obwodu wyborczego dla osób zamieszkujących ulicę Celulozową. Nowa Obwodowa Komisja Wyborcza nr 64 znajdzie swoje miejsce w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ulicy Łęgskiej. Dodatkowo, pod jej jurysdykcję wejdzie również ulica Składowa.

Przed tymi zmianami, mieszkańcy osiedla mieli do przebycia około 1,5 kilometra, aby dotrzeć do Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Żytniej i oddać tam swój głos. Teraz odległość ta skróci się do około jednego kilometra do nowej komisji wyborczej znajdującej się w Zakładzie Aktywności Zawodowej.