Na Stadionie Miejskim w Brześciu pojawił się plac zabaw dla dzieci

Na Stadionie Miejskim w Brześciu pojawił się plac zabaw dla dzieci

Jakby nie było, Brześć Kujawski dba o zapewnianie rozrywki również dla swoich najmłodszych mieszkańców. Dowodem na to może być jedna z ostatnich inwestycji Budżetu Obywatelskiego, która objęła postawienie nowego placu zabaw dla dzieci.

Plac zabaw ustawiono na Stadionie Miejskim w Brześciu i niedawno oddano go do użytku. Projekt ten zaplanowano na 2021 rok w ramach miejskich inwestycji. Mieszkańcy miasta z miejsca poparli ten pomysł. Dzięki temu najmłodsi mają dzisiaj okazję do testowania rozmaitych atrakcji, jakie rozstawiono na całym placu. I być może nie jest to największy plac zabaw w historii. Jednak skupia w sobie wiele fantastycznych konstrukcji, które z pewnością docenią zarówno młodsze, jak i starsze smyki.

Jest to znakomite posunięcie ze strony miasta, ponieważ dzieci mają teraz bezpieczne miejsce do aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu. A dzięki temu, że plac znajduje się na Stadionie Miejskim, jest również oddalony od ruchliwych ulic i dodatkowo zabezpieczony ogrodzeniem.

Wyposażenie stadionu obejmuje huśtawkę potrójną z bocianim gniazdem i huśtawkę podwójną, karuzelę, domek sadownika, zjeżdżalnie, wieżę, ścianę wspinaczkową, małą piramidę, równoważnię i sprężyny do bujania. Na terenie placu mieści się również ławka, trójkątne zadaszenie, kosz na śmieci i tablica z regulaminem.

Godziny otwarcia placu zabaw są takie same jak godziny otwarcia Stadionu Miejskiego. Z tego względu dzieci mogą śmiało korzystać z atrakcji codziennie w godzinach od 12:00 do 20:00. Wstęp na plac zabaw oczywiście jest darmowy.