7. edycja Memoriału im. Czesława Wasielewskiego już w najbliższą sobotę

7. edycja Memoriału im. Czesława Wasielewskiego już w najbliższą sobotę

21 sierpnia w powiecie włocławskim wystartuje kolejny bieg uważany za jedną z największych imprez biegowych w regionie. Mile widziani są zarówno dorośli miłośnicy biegania, jak i dzieci i młodzież. Całe zawody odbędą się na dystansie 10 km, a ich finał zakończy się w Brześciu.

Bieg podczas 7. edycji Memoriału im. Czesława Wasielewskiego będzie miał swój start w Lubrańcu, gdzie nastąpi również wielkie otwarcie całej imprezy. Biegacze będą musieli pokonać trasę 10 kilometrów i dotrzeć na stadion w Brześciu Kujawskim, gdzie będzie czekać na nich linia mety. Do biegu, jak co roku, przystąpią biegacze z całej Polski, walcząc o zwycięstwo z wymagającymi rywalami.

Zarówno memoriał, jak i sam bieg, już na stałe zapisały się na karcie najważniejszych wydarzeń w powiecie włocławskim. Natomiast organizatorem całej imprezy jest Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim we współpracy z Gminą Lubraniec i Gminnym Klubem Sportowym „Łokietek” Brześć Kujawski.

Aczkolwiek bieg główny nie będzie jedyną atrakcją na Memoriale im. Czesława Wasielewskiego. Organizatorzy nie zapomnieli także o młodszych biegaczach, dając szansę młodym sportowcom na wystartowanie w Biegach Memoriałowych dla Dzieci i Młodzieży. Biegi dla młodszych uczestników odbędą się na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim.

Limit biegaczy biorących udział w biegu głównym wynosi 250 zawodników. Z kolei limit w zawodach dla młodszej klasy wiekowej – dzieci i młodzieży – to w sumie 100 osób. Udział w zawodach jest bezpłatny.