Krzysztof Kukucki: Zastępca Prezydenta Włocławka Otrzymuje Mandat Senatora

Krzysztof Kukucki: Zastępca Prezydenta Włocławka Otrzymuje Mandat Senatora

Znany w swoim regionie zaangażowany samorządowiec i zastępca prezydenta Włocławka, Krzysztof Kukucki, podjął decyzję o zaszczepieniu się w wyższą sferę polityki, stawiając swoją kandydaturę w wyborach do Senatu. Jak sam przyznaje, było to spowodowane jego niezadowoleniem z działań Prawa i Sprawiedliwości (PiS), które w jego opinii uderzyły negatywnie w samorządy. Wyborcy podzielili jego troskę i postanowili przyznać mu mandat senatora.

Media, takie jak „Super Express”, obserwowały z zainteresowaniem pierwsze kroki polityka reprezentującego Lewicę w nowym miejscu pracy, w samym sercu stolicy kraju. Pytany o pierwsze wrażenia, Kukucki nie ukrywał, że nowe doświadczenie wywarło na nim duże wrażenie.

Przed rozpoczęciem swojej politycznej przygody na szczeblu centralnym, Kukucki odpowiedzialny był za realizację wielu inwestycji mieszkaniowych na terenie Włocławka. Za czasów jego zarządzania udało się wybudować około 600 mieszkań, które następnie przekazano osobom najbardziej potrzebującym.

Dzieląc się swoimi obawami, nowo wybrany senator wyznał, że zdecydował się na start w wyborach z powodu strachu, iż pod rządami PiS samorządy mogą nie przetrwać, ze względu na utratę znacznej części dochodów. Teraz, w roli senatora, zamierza działać na rzecz wszystkich samorządów w kraju – podkreśla Kukucki w rozmowie z „Super Expressem”.