Brześciański sukces "Wakacji z Fundacją Anwil"

Brześciański sukces "Wakacji z Fundacją Anwil"

Projekt o nazwie „Wakacje z Fundacją Anwil” zorganizowany w Brześciu Kujawskim cieszył się niespotykaną popularnością. Każde z dostępnych miejsc na zróżnicowane warsztaty był gwarantem szybkiej nabywcy, podobnie jak świeże bułki z piekarni na sobotni śniadanie.

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 i Publicznego Przedszkola nr 2 w Brześciu Kujawskim przez okres dwóch tygodni zdobywały nowe umiejętności poprzez realizację różnorodnych zadań.

Pociechy miały okazję poznać historię swojej małej Ojczyzny – Brześcia Kujawskiego – za sprawą projektu o tej samej nazwie. W tym celu zostało zorganizowane spotkanie z burmistrzem Tomaszem Chymkowskim w Urzędzie Miejskim, gdzie dzieci miały okazję odbyć wycieczkę i zapoznać się z pracą urzędników.

Głównym punktem programu „Zielone wakacje z Fundacją Anwil” jest piknik, który odbędzie się w ogrodzie założonym przez przedszkolaków. Dzięki tej imprezie dzieci będą mogły podzielić się doświadczeniami i porównać efekty swojej pracy.

Nie zabraknie również stoisk z zadankami dla dzieci, takimi jak malowanie twarzy w kwieciste wzory czy puszczanie baniek mydlanych. Piknik będzie także okazją dla rodziców do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez dzieci – piosenki, której nauczyły się podczas trwania projektu.

Podczas imprezy odbędzie się również wernisaż wystawy prac plastycznych przedszkolaków, które będą refleksją ich doświadczeń związanych z uczestnictwem w „Wakacjach z Fundacją Anwil”.