Uroczyste otwarcie 31. Powiatowych Biegów Ulicznych im. Wincentego Kozłowskiego z udziałem olimpijczyków

Uroczyste otwarcie 31. Powiatowych Biegów Ulicznych im. Wincentego Kozłowskiego z udziałem olimpijczyków

Nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca wielu pokoleń terespolskiego liceum, Wincenty Kozłowski, został uczczony podczas 31. Powiatowych Biegów Ulicznych, które odbyły się pod jego patronatem. Na szczególną uwagę zasługują trzy postacie, które nadały wydarzeniu wyjątkowy charakter – goście honorowi, Władysław Zieliński, Kazimierz Czarnecki oraz Dariusz Goździak. Wszyscy trzej są laureatami olimpijskimi: Zieliński zdobył brązowy medal w kajakarstwie podczas Igrzysk Olimpijskich w Rzymie, Czarnecki również jest brązowym medalistą, ale z dyscypliny podnoszenia ciężarów na IO w Montrealu, natomiast Goździak reprezentował Polskę na Igrzyskach w Barcelonie, gdzie zdobył złoty medal w pięcioboju nowoczesnym.

Podczas ceremonii otwarcia biegu, każdy z olimpijczyków odegrał ważną rolę. Nagrodzili najlepszych zawodników, rozdali autografy oraz mieli okazję do wspólnego pozowania na fotografie z młodzieżą. Ich obecność i zaangażowanie znacznie podniosło rangę wydarzenia. Uczestnicy biegu, wraz z gośćmi honorowymi, oddali hołd śp. Wincentemu Kozłowskiemu minutą ciszy, a następnie młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze na jego grobie.

Choć nagrody, medale oraz dyplomy były przyznane tylko dla najlepszych zawodników, to każda osoba, która ukończyła bieg, jest zwycięzcą – tak uważa Krystyna Pucer z Klubu Olimpijczyka, która relacjonowała całe wydarzenie.