Zamknij

Uwaga! Wycofują ważny lek ze skutkiem natychmiastowym.

09:43, 20.03.2018 | N.B
REKLAMA
Skomentuj
GIF wycofuje lek na stwardnienie rozsiane Zinbryta / Fot. ilustracyjne, pixabay.com

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje lek Zinbryta. Lek ten polecany jest osobom chorującym na stwardnienie rozsiane. Powód: możliwość wystąpienia ciężkich niepożądanych działań.

O swojej decyzji GIF poinformował po tym jak otrzymał wniosek o wycofanie leku od prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Z obiegu zostały wycofane wszystkie serie Zinbryta (Daclizumabum) w postaci roztworu do wstrzykiwań 150mg. Lek ten stosuje się w leczeniu stwardnienia rozsianego.

Powodem wycofania leku jest uzasadnione podejrzenie, że stosowanie leku wywołuje "ciężkie niepożądane działania, zmieniające stosunek korzyści do ryzyka" - czytamy w komunikacie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

O niepożądanych efektach stosowania leku ostrzegała już w zeszłym roku Europejska Agencja Leków zwracając uwagę, że u osób stosujących lek mogą wystąpić ciężkie uszkodzenia wątroby.

U pacjentów leczonych tym lekiem dochodziło również do zapalenia mózgu oraz zapalenia opon mózgowych o podłożu immunologicznym.

(N.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© naszbrzesc.pl | Prawa zastrzeżone