Zamknij
REKLAMA

"Pozwól naszej córce uciec od śmierci" - apeluje mama chorej Weroniki

15:36, 24.02.2018 | NaszBrzesc.pl
REKLAMA
Skomentuj
Weronika choruję na rzadką odmianę nowotworu. Ratunkiem dla niej jest kosztowna immunoterapia. / Fot. siepomaga.pl

Dwuletnia dziewczynka walczy z bardzo rzadkim nowotworem. Leczenie wymaga kosztownej immunoterapii, na którą rodzina i znajomi zbierają ofiarnie pieniądze. Cel jest blisko, ale brakuje jeszcze 40 tysięcy złotych.

Weronika w maju skończyła dwa latka, nigdy nie chorowała.  W sierpniu bagatelizowany przez lekarzy ból brzucha okazał się guzem nowotworowym. To był początek koszmaru dla Weroniki i jej bliskich.

- Nie pamiętam dzisiaj, czy osunęłam się na ziemię, czy płakałam. Byłam w takim szoku, miałam wrażenie, że czas się zatrzymał, a mnie pochłania ciemność. Jeszcze tego samego dnia pędziłam z córeczką w karetce do Centrum Zdrowia Dziecka, za nami jechał mąż. Modliłam się, żeby to nie była prawda, żebyśmy się obudzili z tego koszmaru. Ale to nie był sen. Moje dziecko umierało - wyznaje mama Weroniki w apelu na portalu siepomaga.pl

Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka w Łodzi byli niemal pewni - Weronika choruje na neuroblastomę, czyli rzadki - w Polsce rocznie odnotowuje się ok. 70 przypadków zachorowań - nowotwór współczulnego układu nerwowego. Ten Weroniki był na tyle duży, że nie miał już nawet miejsca, żeby dalej rosnąć.

Leczenie dwulatki przebiega etapami. Po pierwszych cyklach chemioterapii guz widocznie się zmniejszył, lekarze mogli więc podjąć się usunięcia nadnercza wraz resztką guza. Droga do powrotu do zdrowia jest długa. Przed dziewczynką jeszcze megachemia, przeszczep komórek macierzystych, radioterapia i kosztowna immunoterapia, która nie jest refundowana.

Rodzina dziewczynki robi wszystko, by na ten ostatni etap leczenia znalazły się pieniądze. Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. Potrzeba blisko 600 tysięcy złotych, cel jest blisko, ale brakuje jeszcze około 40 tysięcy złotych. Zbiórka kończy się 27 lutego.

W akcję zaangażowało się już wiele osób z regionu. Pieniądze płyną m.in. z Lubrańca, gdzie mała Weronika ma rodzinę. Cały region włącza się w pomoc Weronice.

- Sami nie jesteśmy w stanie ocalić własnego dziecka, dlatego błagamy Cię o pomoc. Pozwól naszej córeczce uciec przed śmiercią - prosi mama Weroniki.

Leczenie Weroniki można wesprzeć wpłacając pieniądze za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Wpłat można dokonywać szybkimi przelewami lub wysyłając SMS. Leczenie Weroniki możesz wesprzeć TUTAJ.

(NaszBrzesc.pl)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© naszbrzesc.pl | Prawa zastrzeżone