Zamknij

Podsumowano ferie w Brześciu. Jak było?

13:05, 01.03.2018 | N.B
REKLAMA
Skomentuj
Lista chętnych dzieci do udziału w zajęciach przedpołudniowych zapełniła się bardzo szybko. / Fot. pixabay.com

Podsumowano tegoroczne ferie zimowe w Brześciu Kujawskim. Jak było, oceńcie sami. Czekamy na głosy mam i dzieci.

Jak co roku organizacji ferii podjęło się Brzeskie Centrum Kultury, które w tym wyczekiwanym przez wszystkie dzieci czasie zorganizowało dwutygodniowe półkolonie. BCK prowadziło głównie trzy godzinne zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej zgłoszonych na półkolonie.

- Liczba osób jakiej mogliśmy zapewnić opiekę to 40 osób. Niestety, ku zmartwieniu dzieci lista zapełnia się bardzo szybko tymi, którzy chcą przychodzić do nas na trzygodzinne zajęcia - informują przedstawiciele BCK

Co w tym roku zaproponowało Brzeskie Centrum Kultury naszym dzieciom?

- Co roku staramy się stworzyć ciekawą ofertę, jak również zorganizować popołudniowe atrakcje otwarte dla wszystkich dzieci. W tym roku w programie zajęć znalazły m.in. warsztaty papieru czerpanego, wyjazd na basen do Radziejowa, zajęcia fotograficzno- multimedialne, warsztaty cyrkowe, wyjazd do nadleśnictwa Włocławek z ogniskiem czy wyjazd do kina - informuje BCK

Organizacja zajęć nie byłaby możliwa gdyby nie udział zaproszonych do Brześcia gości. I tak na przykład warsztaty papieru czerpanego poprowadził pan Marcin z Mobilnego Muzeum Żywej Historii z Torunia. Warsztaty cyrkowe to spotkanie z klaunem Rufi Rafi z Jeleniej Góry, klocki przywieźli do Brześcia państwo Tężyccy z Klubu Taktyk z Włocławka. W Nadleśnictwie w Centrum Edukacji Ekologicznej pani Magdalena Kokosza przygotowała ciekawy film oraz bieg na orientację z mapą. Wśród propozycji popołudniowych znalazł się bal karnawałowy, spektakl teatralno- cyrkowy „Historie domowe” w wykonaniu Teatru „Czerwona walizka” z Jeleniej Góry oraz koncert edukacyjny „Poznańskie pamiętniki” w wykonaniu aktorów z Poznania.

W ferie budynek Brzeskiego Centrum Kultury był otwarty dla wszystkich. W salach BCK odbywały się próby teatralne i muzyczne młodzieży gimnazjalnej.

- Składamy podziękowania wszystkim feriowiczom za doskonałą zabawę. Dziękujemy również Komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych za dofinansowanie naszych zimowych półkolonii - podsumowuje BCK.

(N.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© naszbrzesc.pl | Prawa zastrzeżone