Zamknij

Łokietek Biznes Klub - nowa inicjatywa w powiecie włocławskim

13:54, 01.02.2018 | N.B
REKLAMA
Skomentuj
Łokietek Biznes Klub to pierwsza inicjatywa tego typu w powiecie włocławskim. 22 stycznia podpisano umowę. / Fot. NaszBrzesc.pl

Łokietek Brześć Kujawski ma nowy pomysł jak przyciągnąć do siebie sponsorów. Jak zapowiadają zarządzający klubem to nowość, „tego jeszcze w naszym klubie nigdy nie było” - pisze na swoim twitterze Tymoteusz Bołkowiec. Chodzi o klub biznesu, który będzie działał od lutego przy Łokietku - ma łączyć ze sobą przedsiębiorców z regionu i pomóc im w nawiązaniu nowych relacji biznesowych, na czym skorzystać ma również klub z Brześcia.

W ubiegłym roku w klubie z Brześcia Kujawskiego odbyły się wybory nowego zarządu. W nowym składzie zabrakło kilku znanych nazwisk a w ich miejsce pojawiły się nowe, również te, mniej znane kibicom z Brześcia. Wśród nich znalazł się Mariusz Kaczmarek, który ma odpowiadać w Łokietku za pozyskiwanie i relacje ze sponsorami. Podobno wie jak to robić i ma on na to sprawdzony sposób. Właśnie rozpoczęło się wdrażanie tego pomysłu. Za nami konferencja prasowa, na której podpisano oficjalną umowę współpracy orazprzedstawiono założenia nowej biznesowej inicjatywy w regionie - Łokietek Biznes Klubu.

Na mocy umowy Łokietek Brześć Kujawski dołączył do Partnerskich Klubów Biznesu, organizacji która łączy sportowe ambicje klubów z biznesem. Ogólnopolska inicjatywa zapoczątkowana 4 lata temu daje firmą możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych a klubom przy których spotykają się przedsiębiorcy wpływy z wykupienia pakietów sponsorskich. Partnerskim Klubom Biznesu zaufało już 15 klubów z całej Polski, wśród nich m.in. szkoła Marcina Gortata, Chojniczanka Chojnice, Miedź Legnica, Siarka Tarnobrzeg, Olimpia Grudziądz. Łącznie przy 15 klubach sportowych biznesy robi około 2 tysiące firm.

Na spotkaniu z udziałem mediów z regionu - byli wśród nich m.in. przedstawiciele TVP Bydgoszcz i Radia PiK - przedstawiono główne założenia projektu, całość sfinalizowano podpisaniem umowy współpracy pomiędzy Łokietkiem a Partnerskimi Klubami Biznesu. Na pytania dziennikarzy odpowiadali m.in. prezes Partnerskich Klubów Biznesu Radosław Rogiewicz, Burmistrz Brześcia Kujawskiego Wojciech Zawidzki, koordynator projektu i wiceprezes Łokietka Mariusz Kaczmarek oraz Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji Tomasz Chymkowski.

- Transakcje między klubowiczami idą w dziesiątki milionów złotych. Zauważyłem, że integracja biznesowa jest bardzo ważna. Od innych organizacji różnimy się tym, że u nas naprawdę ten biznes kwitnie. Mam nadzieję, że w Brześciu będzie taka sama sytuacja i że zainteresujemy lokalnych przedsiębiorców spotkaniami - powiedział podczas konferencji prasowej Radosław Rogiewicz, prezes Partnerskich Klubów Biznesu.

Nowa inicjatywa władz GKS Łokietek zadowala również samorząd miasta, który wierzy, że Łokietek Biznes Klub wpłynie nie tylko na rozwój sportowy gminy ale przede wszystkim rozwój gospodarczy regionu.

- Każda forma propagowania i nawiązywania kontaktów biznesowych jest przez nas oczekiwana. Wierzę, że połączenie biznesu ze sportem da efekt podwójny, czyli skutkować będzie dalszym rozwojem sportu w mieście oraz tego co dzieje się w brzeskiej strefie gospodarczej - powiedział Wojciech Zawidzki, burmistrz Brześcia Kujawskiego

Dobrej myśli jest również Tomasz Chymkowski, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji z brzeskiego magistratu, który zaznacza, że podobnie jak dwa lata temu, przy „budowie” strefy, tak i teraz znajdą się ludzie, którzy w powodzenie innowacyjnego projektu nie będą wierzyć.

- Dwa lata temu byli tacy, co nie wierzyli w projekt Brzeska Strefa Gospodarcza. Strefa się rozwija, przez dwa lata zakontraktowaliśmy 130 ha gruntów. Niebawem będziemy informować o kolejnych dużych inwestycjach, w tym takiej, jakiej w powiecie włocławskim nie było od wielu lat. Podobnie jak dwa lata temu, zapewne teraz są osoby, które nie wierzą w projekt klubu biznesu. Wierzę, że dzięki determinacji wielu osób uda się to nasze dzieło zrealizować - powiedział Tomasz Chymkowski naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Promocji.

Pierwsze spotkanie Łokietek Biznes Klubu zaplanowano na 8 lutego w restauracji Falborek Arabians w Brześciu Kujawskim. Spotkanie będzie miało formę lunchu biznesowego. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać chęć udziału poprzez formularz dostępny pod adresem: https://lokietekbk.evenea.pl/

 

(N.B)
REKLAMA

Komentarze (1)

kapuś kapuś

0 2

Bravo tak dalej. 14:02, 02.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© naszbrzesc.pl | Prawa zastrzeżone