Zamknij
REKLAMA

Wakacji jeszcze nie ma, ale już dziś pomyśl o dobrym ubezpieczeniu

00:00, 20.03.2018 | artykuł sponsorowany
Fot. depositphotos

Jeśli myślimy o wyjeździe zagranicznym na urlop, to warto taki wyjazd zaplanować dużo wcześniej, jeszcze przed wakacjami. Wczesna rezerwacja wyjazdu turystycznego pozwoli wyjechać do ciepłych krajów o wiele taniej, niż korzystając z regularnej oferty.

Warto zadbać o kompleksową ochronę dla siebie bliskich podczas urlopu, a w tym celu należy znaleźć optymalne ubezpieczenie turystyczne.

Ile mogą kosztować wakacje bez ubezpieczenia?

Wymarzone wczasy w Chorwacji, podróż życia do Stanów Zjednoczonych, czy relaksujący urlop w gorącym Egipcie, w rzeczywistości mogą okazać się kosztownymi wakacjami, jeśli darujemy sobie wykupienie indywidualnego ubezpieczenia podróży. Taka polisa chroni przed ponoszeniem z własnej kieszeni kosztów związanych z obowiązkowym leczeniem, transportem medycznym, hospitalizacją, daje szansę na uzyskanie świadczenia za uszczerbek na zdrowiu doznany podczas podróży albo odszkodowania za utracony bagaż i odwołany lot.

O tym, jak wiele mogą kosztować wczasy za granicą bez ubezpieczenia turystycznego, przekonało się wiele osób. Warto uczyć się na ich błędach, zwłaszcza że poniesione przez nich koszty były horrendalnie wysokie:

  • 800 tys. zł - tyle za tydzień w szpitalu i specjalistyczny, medyczny transport do Polski musiał zapłacić turysta, który podczas wakacji w Meksyku doznał udaru mózgu. Wykupiona standardowa polisa w ramach wycieczki z biura podróży miała zbyt niską sumę gwarancyjną, dlatego różnicę z własnej kieszeni musiał pokryć turysta.
  • 700 tys. zł - rachunek za leczenie tętniaka mózgu turysty z Polski na Majorce. Pacjent wymagał hospitalizacji i dwóch poważnych operacji. Konieczny był także transport medyczny do kraju.
  • 100 tys. zł – taką kwotę musiała zapłacić rodzina turysty z Polski, który zmarł podczas urlopu w Egipcie, za sprowadzenie jego ciała do kraju. Mężczyzna miał udar.

Dla świętego spokoju warto zabezpieczyć się na każdą ewentualność i wykupić stosowne ubezpieczenie turystyczne. Jego koszt nie musi być wysoki – może wynosić zaledwie kilka złotych dziennie.

Zakres ubezpieczenia turystycznego

Wykupując ubezpieczenie na wakacje z www.ubezpieczeniaonline.pl, możemy przekonać się, że najtańszą polisę firmy ubezpieczeniowe oferują już w cenie 1,20 zł za dzień. Za taką kwotę ubezpieczymy się na wyjazd wakacyjny w Europie. Poza nią, np. przy 7-dniowych wakacjach w Tunezji, za całe tygodniowe ubezpieczenie turystyczne w podstawowym zakresie w Signal Iduna zapłacimy 16,32 zł. W zamian otrzymujemy:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia z sumą 84 117 zł,
  • ubezpieczenie kosztów ratownictwa z sumą 25 235 zł,
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 15 000 zł.

Polisa na nieco ponad 80 tys. zł może okazać się niewystarczająca, jeśli na przykład turysta ulegnie wypadkowi, zostanie poddany hospitalizacji i będzie musiał mieć zapewniony powrót do domu transportem medycznym. Najlepiej wybrać polisę z sumą gwarancyjną dla kosztów leczenia i ratownictwa liczoną w setkach tysięcy złotych. W AXA Assistance za tygodniowe ubezpieczenie podróży do Tunezji zapłacić należ 25,90 zł, czyli 3,70 zł dziennie. Ubezpieczyciel zapewnia przy tym:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia z sumą 200 000 zł,
  • ubezpieczenie kosztów ratownictwa z sumą 200 000 zł,
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 20 000 zł.

W AXA Assistance polisą turystyczną objęte jest ryzyko uprawiania na wakacjach 92 różnych sportów. Za dopłatą można zabezpieczyć się na wypadek urazów doznanych w zdarzeniach pod wpływem alkoholu.

EKUZ nie wystarczy

EKUZ jest Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego, która uprawnia do korzystania z bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej w sytuacjach nagłych w krajach członkowskich Unii Europejskiej i EFTA. Szczegółowo jak wyrobić EKUZ na www.ubezpieczeniaonline.pl opisaliśmy w tym poradniku.

Nie można jednak sądzić, że EKUZ jest alternatywą dla płatnego ubezpieczenia turystycznego. Po pierwsze, karta nie działa w krajach poza UE i EFTA, a po drugie zapewnia podstawową opiekę medyczną bezpłatnie, wyłącznie w zakresie, na jaki mogą liczyć obywatele danego państwa. Znaczna część świadczeń, np. leczenie stomatologiczne we Włoszech, czy transport medyczny za granicą nawet w UE, jest płatna. Dlatego EKUZ okazuje się w wielu przypadkach niewystarczającym ubezpieczeniem na wakacje zagraniczne.

(artykuł sponsorowany)
© naszbrzesc.pl | Prawa zastrzeżone