Zamknij
REKLAMA

Zastanawiasz się, w jaki sposób polepszyć sytuację finansową? Mamy na to sposób!

11:26, 09.07.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Z każdym rokiem przybywa zadłużonych Polaków. Nagła utrata pracy, problemy zdrowotne i złe gospodarowanie środkami finansowymi wpędzają część osób w spiralę zadłużenia, z której nie tak łatwo się wyplątać. Poznaj nasze sposoby na rozsądne zarządzanie finansami.

Sporządzaj comiesięczny budżet

Niektórzy sądzą, że spisywanie wydatków nic im nie da. W końcu wiedzą, ile mniej więcej pochłaniają rachunki, żywność, opłaty abonamentowe za telefon, kablówkę i internet. Słowem kluczem jest tu sformułowanie „mniej więcej”. Gdy przychodzi do konkretów, tak naprawdę nie jesteśmy w stanie do końca powiedzieć, gdzie w danym miesiącu rozeszły się nasze pieniądze. Łatwo zaradzić tej sytuacji, ucząc się mądrego nawyku spisywania wydatków. Notując, możemy szybko stwierdzić, dokąd tak naprawdę uciekają nasze pieniądze i które aspekty naszej codzienności generują największe wypływy gotówki z portfela czy konta.

Szukaj okazji i dobrych ofert. Nie przepłacaj na tym, na czym nie musisz

Nie każdy konsument skrupulatnie porównuje ceny. Wielu uważa, że różnice rzędu 2 złotych na produkcie nie są warte świeczki. Przy 100 produktach cenowe rozbieżności widać już znacznie wyraźniej. Warto pamiętać, że drobne kwoty potrafią sumować się do dużych. Nie inaczej rzecz ma się z kosztownym zakupem, na przykład z nabyciem nieruchomości w postaci domu czy mieszkania. Wówczas kwota kredytu, powiększona o odsetki, koszty związane z jego obsługą oraz obowiązkowe ubezpieczenie, jest rozłożona w pewnym horyzoncie czasowym w postaci rat kredytu. W ciągu kilkudziesięciu kolejnych lat ponosimy zatem duży wydatek. Różnice pomiędzy propozycjami banków mogą być na tyle duże, że zdecydowanie dobrym wyjściem jest porównanie między sobą poszczególnych opcji. Analogicznie sprawa się ma, gdy pożyczamy pieniądze na cele konsumpcyjne czy inwestycyjne. Wówczas oferta kredytu gotówkowego w www.lowcakredytow.pl może być sprawdzona poprzez zestawienie RRSO podanego w ofercie jednego pożyczkodawcy z ofertą konkurencji. Również oferta kredytu samochodowego w www.lowcakredytow.pl potrafi być na rynku bardzo zróżnicowana.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© naszbrzesc.pl | Prawa zastrzeżone