Zamknij
REKLAMA

NAJWIĘKSZE MIĘDZYNARODOWE BADANIE ZACHOWAŃ KONSUMENTÓW FERRATUM

11:26, 19.06.2018 | Materiał Partnera
Skomentuj

To obecnie ósme wydanie ankiety organizowanej dzięki Ferratum Group pośród swoich klientów o nazwie Wakacyjny Barometr Ferratum. W badaniu, organizowanym co pół roku, udział wzięło aż 22 tysiące gospodarstw domowych. Celem ankiety było zbadanie m.in. jakie plany mają respondenci na lato, który model robienia zakupów wybiorą: online czy sztampowy oraz w którym kraju spędzą większą część wakacji.

Wyniki tegorocznej ankiety pokazują aż 26-procentowy wzrost liczby respondentów planujących większe wydatki tego lata niż w ubiegłym roku. Natomiast wysokość wydatków nie zmieni się w przypadku 40 proc. ankietowanych.

Kto wyda najwięcej?

Z badania wynika, że największą część swojej miesięcznej wypłaty na letnie wakacje przeznaczą respondenci z Norwegii (68,5 proc.), Łotwy (67 proc.), Chorwacji (61,2 proc.) i Meksyku (60,3 proc.). Wśród krajów, których obywatele wydadzą najmniejszą część miesięcznej pensji w okresie letnim znalazły się Finlandia (39,7%), Szwecja (37,9%), Polska (14%) i Brazylia (13,1%).

Gotówka straciła na popularności

Nie był wielkim zaskoczeniem fakt, że znaczna część respondentów z Norwegii i Szwecji podczas płacenia wybiera kartę płatniczą zamiast gotówki (70 proc.). Nie tylko Skandynawia wiedzie prym w płatnościach bezgotówkowych. Ponad 50 proc. ankietowanych przyznało, że tego lata zamiast gotówki wybierze płatność kartą.

Znaczna część badanych, bo aż 60 proc., stwierdziła, że skorzysta z bankowości elektronicznej, by zaspokoić swoje potrzeby bankowe podczas wakacji. A jeszcze dokładniej mówiąc, aż 80 proc. uczestników badania ze Szwecji, Kanady, Norwegii i Holandii opowiedziało się za korzystaniem z bankowości internetowej w okresie letnim.

Podróżowanie w czasie wakacji

11,3 proc. uczestników badania wskazało, że ich podróże ograniczać się będą wyłącznie do ojczyzny, tylko 8,7 proc. respondentów przyznało, że miejsca docelowe ich wakacyjnego wypoczynku znajdą się poza granicami ich państwa.

Wyjeżdżający na wakacje powiedzieli, że prawie 40 proc. zaoszczędzonych przez nich pieniędzy na wakacje, wydadzą na podróżowanie. To oznacza 7-procentowy wzrost względem poprzedniego roku. Wśród krajów, których mieszkańcy przeznaczą największą część wakacyjnych oszczędności na podróże znalazły się Niemcy (50,8 proc.), Bułgaria (45,8 proc.), Finlandia (41,1 proc.) i Polska (40,1 proc.).

Na podróże zagraniczne najwięcej wydadzą uczestnicy badania z Bułgarii, Brazylii i Danii. Przeznaczą na ten cel od 15 do 20 proc. swoich miesięcznych zarobków.

Dla respondentów, którzy są najbardziej skłonni wydać więcej niż 100 euro za nocleg w hotelu, należą Norwegowie (99,43 proc.). Z opcji Airbnb, która umożliwia znalezienie zakwaterowania, najchętniej skorzystają ankietowani z Niemiec (72,18 proc.), Czech (52,03 proc.) i Bułgarii (48,72 proc.).

Cele wakacyjnych wydatków

Co do czynności, na które uczestnicy badania wydadzą swoje wakacyjne oszczędności, do najpopularniejszych należą podróże krajowe (11,3 proc.). Tuż za nimi znalazły się wydatki na letnie ubrania (10,7 proc.) i rozrywki grupowe, w szczególności wycieczki na plażę, przyjęcia czy wizyty w restauracji (10 proc.).

9,8 proc. respondentów z Meksyku, Kanady i Czech zadeklarowało wydatki na rekreację w gronie rodziny i sport – te aktywności były najpopularniejsze w tych krajach. Wydatki na wydarzenia społeczne zadeklarowało 9,2 proc. respondentów. Z kolei Łotysze najchętniej deklarowali wydatki na prace ogrodowe i majsterkowanie. Na ten cel ankietowani z Łotwy przeznaczą 16 proc. swoich przychodów.

Kupowanie tradycyjne czy przez internet?

Z kolei 30 proc. respondentów uznało, że tego lata zdecyduje się na zakup produktów i usług online. Na czele znaleźli się obywatele Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Z tradycyjnych metod kupowania podczas wakacji skorzystają mieszkańcy Finlandii, Łotwy i Meksyku.

Jak przeprowadzono badanie Wakacyjny Barometr 2018 Ferratum Group?

  • W badaniu przeprowadzonym przez Ferratum Group, udział wzięli aktywni klienci firmy z 18 krajów. Odpowiedzi udzielane były za pośrednictwem ankiety internetowej, na którą składał się znormalizowany formularz. Dochody wyrażone zostały w miejscowej walucie, a względne letnie wydatki obliczone zostały na podstawie współczynnika dochodu rozporządzalnego rodziny w danym kraju. Wspomniane dochody zostały dostosowane dla każdego państwa, natomiast średni parytet siły nabywczej został oparty na danych Banku Światowego, opracowanych w 2014 r.
  • Udział w badaniu wzięły 22 tys. gospodarstw domowych, a respondenci reprezentowali grupę w przedziale wiekowym 18-61 lat. Większą część ankietowanych stanowiły kobiety (54,4 proc.). Gospodarstwa uczestników badania miały średnią wielkość 2,9 osoby, zaś ich średni dostępny przychód mieścił się w przedziale 603 – 2631 euro.
  • Respondentów pytano nie tylko o czynniki demograficzne, ale również o ich rozporządzalny przychód miesięczny netto. Ankietowani odpowiadali też na pytania dotyczące wydatków na wakacje oraz czynności i usług, z jakich będą korzystać podczas wakacji, jak Airbnb czy bankowość elektroniczna za granicą.
  • Badanie wykorzystało walutę właściwą dla danego państwa. Odpowiedzi respondentów zostały ujednolicone, dzięki czemu odzwierciedlają one moc nabywczą każdego kraju. Formularz był anonimowy.

O Grupie Ferratum:

Grupa Ferratum jest międzynarodową firmą, która w ofercie posiada pożyczki udzielane za pośrednictwem telefonów komórkowych, a także chwilówki online dla klientów indywidualnych oraz małe pożyczki dla przedsiębiorstw. Ferratum Group zostało założone w 2005 r., a jej siedziba znajduje się w Helsinkach, w Finlandii. Na przestrzeni lat Ferratum rozwinęła swoją działalność na 25 krajów w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej, a także w regionie Azji-Pacyfiku.

Ferratum jest liderem technologii usług finansowych w internecie i na telefony komórkowe. Grupa wiedzie również prym w rewolucji bankowości elektronicznej. Bank internetowy został założony w 2016 r. Jest to innowacyjna platforma bankowa, która ma w ofercie liczne usługi bankowe, szczególnie płatności cyfrowe w czasie rzeczywistym i przelewy w ramach tej samej aplikacji. Z usługi tej korzystają obecnie klienci na pięciu europejskich rynkach. Ferratum z założycielem Jormą Jokelem na czele, może pochwalić się 1,9 mln aktywnych i byłych klientów, którzy obecnie korzystają z otwartego rachunku lub w przeszłości udzielono im co najmniej jednej pożyczki (na podstawie danych z 31 grudnia 2017). W ciągu ostatnich 12 miesięcy otwarty rachunek bankowości internetowej lub aktywne saldo pożyczkowe miało 780 tys. klientów.

Grupa Ferratum jest notowana na frankfurckiej giełdzie papierów wartościowych na rynku Prime Standard i oznaczona jest symbolem „FRU”. Więcej informacji na stronie www.ferratumgroup.com.

 

(Materiał Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości z siedzibą: 00-672 Warszawa, ul. Piękna 68, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości z siedzibą: 00-672 Warszawa, ul. Piękna 68 i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© naszbrzesc.pl | Prawa zastrzeżone