Zamknij
REKLAMA

Biedronka przygotowana na wolne niedziele. Wydłużają godziny pracy

16:16, 06.03.2018 | N.B
REKLAMA
Skomentuj

Nadchodząca niedziela będzie pierwszym, wolnym dniem wynikającym z ustawy o zakazie handlu w niedziele. Mimo wielu ogólnych zapowiedzi, że przedsiębiorcy będą chcieli obejść ustawę i w niedziele sklepy otworzą, sytuacja na chwilę przed pierwszą niedzielą niehandlową wskazuje na coś zupełnie innego.

Największy sklep w Brześciu Kujawski, market Biedronka w niedzielę będzie zamknięty. Właściciele firmy zamierzają jednak „ułatwić” zakupy swoim klientom w piątek i sobotę. W te dni Biedronka wydłuży godziny funkcjonowania swoich sklepów o godzinę a w godzinach największego ruchu otwarte mają być wszystkie kasy.

- Respektując przepisy prawa, na pierwszym miejscu jak zawsze stawiamy oczekiwania naszych klientów. Dlatego podjęliśmy konkretne działania, aby zapewnić pełną dostępność produktów i sprawną obsługę przy kasach, a dzięki temu zadbać o satysfakcję klientów podczas zakupów. - powiedział kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska Arkadiusz Mierzwa.

Biedronka zapowiedziała również więcej promocji w tygodniu, tak aby ruch klientów równomiernie się rozłożył. Ma być również więcej dostaw, by jak czytamy w komunikacie spółki - zapewnić pełną dostępność produktów świeżych oraz promocyjnych.

Rozwiązanie Biedronki to nie działanie na stałe, sieć przyznaje, że sytuacje będzie monitorowana.

- Oczywiście, wszyscy będziemy się uczyli tej nowej sytuacji, dlatego w najbliższych tygodniach bardzo dokładnie będziemy analizować zachowania naszych klientów i - jeśli zajdzie taka potrzeba - wprowadzać kolejne zmiany - powiedział kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska Arkadiusz Mierzwa.

W niedzielę zakupów nie zrobimy m.in. w Biedronce, ale to nie oznacza, że w Brześciu nie znajdą się sklepy, w których będzie można zakupy zrobić. Dla małych sklepików, gdzie za ladą stać będzie właściciel „wolne niedziele” to okazja na dodatkowy zarobek i podreperowanie budżetu. Z pewnością znajdą się tacy, którzy to wykorzystają.

(N.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© naszbrzesc.pl | Prawa zastrzeżone