Zamknij
REKLAMA

Wiem, czym oddycham...

09:00, 15.10.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj

„Wiem, czym oddycham” to akcja, która polega na uświadamianiu jaki wpływ na nasze zdrowie mają zanieczyszczenia powietrza i - co ważniejsze - daje praktyczne wskazówki jak można im przeciwdziałać.

W zeszłym tygodniu, dzięki fundacji Aviva, ruszyła druga edycja tej akcji. Do 27 października można wskazać dowolną lokalizację na terenie gminy Brześć Kujawski, w której zostaną zainstalowane zewnętrzne czujniki jakości powietrza, monitorujące poziom zanieczyszczenia. Po zebraniu listy proponowanych miejsc, będzie można na nie głosować do 5 grudnia - a potem w tych najczęściej wybieranych zostaną zamontowane czujniki.  Wśród proponowanych lokalizacji mogą się znaleźć zarówno szkoły, przedszkola, urzędy jak i budynki prywatne.

Czujniki zbierają, przetwarzają i interpretują dane w czasie rzeczywistym. W oparciu o nie na mapie online oznaczane są informacje o jakości powietrza w okolicy, w której znajduje się czujnik. Na stronie można znaleźć mapę, gdzie na żywo generowane są parametry jakości powietrza (PM2.5, PM10, temperatura, ciśnienie oraz wilgotność).

Aby móc zgłosić wybraną lokalizację i przyczynić się do poszerzania świadomości ekologicznej wystarczy wejść na stronę: https://wiemczymoddycham.pl/#form-main-page-point

(.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© naszbrzesc.pl | Prawa zastrzeżone