Zamknij
REKLAMA

Za nami III Festiwal Zespołów Folklorystycznych w Brześciu Kujawskim. Zobacz jak było.

16:16, 08.05.2018 | N.B
REKLAMA
Skomentuj
Na scenie festiwalowej zaprezentowało się ponad 250 wykonawców, były wśród nich reprezentanci również grup młodzieżowych / zdj. nadesłane

W ubiegły weekend w Brześciu Kujawskim odbyła się trzecia już edycja Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego. Imprezę zorganizowało BCK i Towarzystwo Kulturalne w Brześciu Kujawskim. Na scenie zaprezentowało się ponad 250 wykonawców.

W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział 13 zespołów folklorystycznych, prezentujący głównie autentyczny folklor kujawski. Łącznie na scenie mieszkańcy Brześcia Kujawskiego oglądać mogli ponad 250 wykonawców.

Na festiwalu zaprezentowały się również zespoły z Brześcia Kujawskiego, „Dzieci Kujaw” oraz „Spod Strzechy” - obie ekipy występowały poza konkursem. Tradycyjnie już panie z grupy „Spod Strzechy” przygotowały dla przybyłych poczęstunek, tym razem tradycyjny kujawski żurek.

Jury w składzie: przewodnicząca Jadwiga Kurant oraz Elżbieta Kraszewska-Sikorska i Tomasz Majchrzak przyznało nagrody w trzech, wyodrębnionych kategoriach. W kategorii dziecięce zespoły folklorystyczne : I miejsce dla Z.P.i T. "Swojacy" z Baruchowa ( grupa dziecięca starsza). II miejsce Zespół Folklorystyczny "Kujawy Nadwiślańskie" z Lubania. III miejsce dla Z.P.i T. "Ziemia Kujawska" z Chocenia ( grupa dziecięca starsza).  W kategorii młodzieżowe (14-19 lat) zespoły folklorystyczne jury przyznało I miejsce dla Z.P.i T. "Kujawy" z Włocławka i II miejsce dla Z.P.i T. "Swojacy" z Baruchowa. W kategorii dorosłe zespoły folklorystyczne jury przyznało dwa równorzędne I miejsca dla Zespołu "Złotniczanki" ze Złotnik Kujawskich i  dla "Kapeli Spod Kowala" z Kowala, drugiego miejsca nie przyznano,   III miejsce Z.P.i T. "Kujawy " z Radziejowa. Ponad to przyznano nagrody indywidualne dla Jana Olejnika z "Kapeli Spod Kowala" oraz dla Aurelii Klass z Z.P.i T. "Ziemia Kujawska" z Chocenia.

- Gratulujemy laureatom, a wszystkim  przybyłym serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszamy za rok na IV edycję naszego Festiwalu - podziękowała po zakończeniu festiwalu Agata Kubajka, dyrektor BCK.

Tegoroczna edycja została zrealizowana i współfinansowana przez Starostwo Powiatowym we Włocławku. Jednym z głównych sponsorów imprezy był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ- SYSTEM S.A.

 

 

(N.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© naszbrzesc.pl | Prawa zastrzeżone